English
Khavar Press Machinery Manufacturer صفحه اصلی > محصولات > پرسهای هیدرولیک > ویژگیهای پرسهای هیدرولیک
ویژگیهای پرسهای هیدرولیک

بدنه فولادی

عموماً بدنه پرسهای تولید این شرکت از قطعات ورق فولادی که با جوش به یکدیگر متصل می شوند ، ساخته می شوند. پس از پایان جوشکاری عملیات تنش گیری صورت می گیرد. پس از آن سطوح نشیمن قطعات ثابت و متحرک دستگاه توسط دستگاه بورینگ با دقت ماشینکاری می شوند. انجام موارد فوق سبب می شود دقت توازی سطوح میز و اسلاید دستگاه و تعامد مسیر حرکت اسلاید نسبت به سطح میز در طول سالها حفظ شده و در نهایت علاوه بر تولید قطعه با کیفیت بالا ، عمر پرس و قالب نیز به حداکثر برسد. هر چند در پرسهای C شکل بدنه پرس در نقاط لازم تقویت می شود تا باز شدگی دهانه در محدوده مجاز مطابق با استانداردهای جهانی باشد، لیکن کمترین باز شدگی دهانه نیز در ساخت برخی قطعات دقیق ایجاد اشکال می کند. به همین سبب بدنه این پرسها از جلو با دو عدد بازوی فولادی مهار شده است. در هنگامی که باز شدن کم دهانه ایجاد اشکال نکند می توان این 2 بازو را از پرس جدا نمود تا دسترسی آسانتر به فضای میان میز و اسلاید فراهم شود. در پرسهای دروازه ای بزرگ بدنه به صورت چند تکه ساخته می شود و اجزای بدنه توسط چندین میله فولادی (Tie Rod) و مهره های مربوطه به یکدیگر متصل می شوند. در هنگام مونتاژ قطعات بدنه، این میله ها توسط ابزار مخصوص هیدرولیک با صدها تن نیرو کشیده شده و در حالت کشیدگی مهرهای انتهایی در جایشان محکم می شوند.

پاورپک هیدرولیک

قطعات هیدرولیک ساخت معتبرترین سازندگان

قطعات مختلف مورد استفاده در مجموعه پاورپک هیدرولیک از شناخته شده ترین برندهای جهانی انتخاب می شوند. این قطعات شامل پمپها ، شیرها ، فیلترها ، نمایشگرهای فشار و نظایر آن می باشند. علاوه بر کیفیت بالای قطعه، وجود نماینده معتبر در کشور جهت ارائه خدمات پس از فروش و تامین آسان قطعه یدکی نیز معیار مهمی است که در انتخاب سازنده این قطعات مد نظر قرار می گیرد.

استفاده از منیفولد

با استفاده از منیفولد در مدار هیدرولیک، لوله کشی و استفاده از اتصالات به حداقل رسیده و نشتی گیری مدار هیدرولیک به آسانی انجام می شود. از دیگر محاسن استفاده از منیفولد می توان به صرفه جویی در فضا و سهولت دسترسی به قطعات در هنگام تعمیرات اشاره نمود.

استفاده از اتصالات NPT

استفاده از اتصالات فشارقوی که در آن رزوه ها به صورت کونیک (مخروط ناقص) هستند و هچنین آب بندی رزوه ها توسط لاکهای مخصوص مقاوم به فشار و حرارت تضمین کننده عدم نشت روغن از این اتصالات می باشد.

استفاده از لرزه گیر و اتصالات لاستیکی

در پاورپک هیدرولیک با استفاده از انواع مناسب لرزه گیر و اتصالات لاستیکی نظیر شلنگهای فشارقوی، بخشهایی که ایجاد ضربه و لرزش می کنند، کاملاً ایزوله می شوند تا از آسیب رسدن به دیگر قطعات جلوگیری شود.

o فیلتراسیون روغن

حفظ کیفیت روغن اهمیت زیادی در یک سیستم هیدرولیک دارد. بدین سبب در مسیر حرکت روغن انواع مناسب فیلتر تعبیه می شوند. در پرسهای بزرگ مدار فیلتراسیون به صورت مستقل از مدار اصلی هیدرولیک و دارای موتورپمپ جداگانه می باشد. استفاده از فیلترهایی که کثیف شدن خود را با سیگنال الکتریکی به سیستم کنترل اعلام می کنند نیز عیب یابی و سرویس را آسانتر میکند.

مدار پیلوت مستقل

در پرسهای بزرگ مدار پیلوت ( فرمان هیدرولیکی) به صورت مستقل از مدار اصلی و داری موتور پمپ جداگانه می باشد که ایمنی سیستم هیدرولیک را افزایش می دهد.

کنترل دمای روغن

دمای بالای روغن به سرعت موجب تخریب یک سیستم هیدرولیک می شود. از اینرو خنک نمودن روغنی که در اثر اصطکاک در مدار هیدرولیک گرم می شود و حفظ دمای آن در محدوده مناسب، از اهمیت فراوانی برخوردار است. بسته به شرایط گوناگون مبدل هایی که توسط هوا یا آب، دمای روغن را کاهش می دهند همراه با دیگر المانهای کنترلی لازم بر روی پرس نصب می شوند تا دمای روغن همواره در محدوده مطلوب باشد.

مخزن روغن

مخزن روغن باحجم مناسب مجهز به دریچه های لازم جهت سرویس و همچنین نمایشگرهای سطح و دمای روغن می باشد. صرفه جویی در فضا و نصب مخزن در مکانی با ارتفاع بالاتر از پمپ هیدرویک از مواردی است که تا حد مقدور در طراحی دستگاه مد نظر قرار می گیرد

جکهای هیدرولیک

سیلندرهای هونینگ شده

جهت ساخت سیلندرهای هیدرولیک از لوله های فولادی هونینگ شده ساخت سازندگان معتبر اروپایی استفاده می شود. عدم نشت روغن حتی به میزان ناچیز و دوام بیشتر قطعات آب بندی کننده داخل سیلندر، از مزایای استفاده از لوله های هونینگ شده است.

میله پیستون سختکاری شده

سطح میله فولادی پیستون تا چند میلیمتر به صورت نفوذی سختکاری می شود سپس توسط دستگاه سنگ محور کاملا صیقلی میشود. این فرآیند تضمین کننده دوام پیستون در طول سالها کارکرد می باشد.

سیستم آب بندی پیشرفته

طراحی ساختار جکهای هیدرولیک بر اساس تکامل یافته ترین الگوهای روز جهان می باشد. مجموعه ای از قطعات گوناگون همراه با یکدیگر سیستم آب بندی را تشکیل میدهند. این قطعات بسته به نوع قطعه و محل نصب، مقاوم به حرارت، فشار و سایش بوده و از معتبر ترین برندهای جهانی انتخاب می شوند

اسلاید و کوشن

راهنماها

برای حفظ توازی سطوح صفحات اسلاید و کوشن با میز پرس و حفظ تعامد مسیر حرکت این صفحات، اسلاید و کوشن دارای راهنماهای بلند و دقیق با پوشش آلیاژ فسفر برنز می باشند. بعلاوه شیارهای لازم جهت ذخیره گریس بر روی پوشش مذکر تعبیه می شوند.

تعیین و کنترل موقعیت اسلاید و کوشن

تعیین و کنترل موقعیت اسلاید و کوشن بسته به کاربری و مدل پرس توسط میکروسوییچ یا حسگر و یا انواع مناسب ابزار دقیق (خط کش یا اینکودر) انجام می شود.

سقوط آزاد

به طور معمول اسلاید پرسهایی که جهت کشش مورد استفاده قرار می گیرند دارای حداقل سه سرعت مختلف در یک سیکل می باشند که شامل سرعت پایین آمدن اسلاید (بدون بار) ، سرعت زیر بار و سرعت برگشت است. در پرسهای بزرگ که دارای کورس بلند هستند عناصری به مدار هیدرولیک اضافه می شوند تا اسلاید بتواند تحت تاثیر وزن خود بخشی از کورس را با سرعت زیاد رو به پایین طی نماید. استفاده از این سیستم که اصطلاحاً سقوط آزاد نامیده می شود، صرفه جویی در زمان و مصرف انرژی را به همراه می آورد.

قفل کننده اسلاید (Slide Locking)

جهت ایمنی، هنگام نصب قالب یا سرویس پرس لازم است از عدم حرکت ناخواسته رو به پایین اسلاید تحت هر شرایطی مطمئن شویم. بدین منظور به طور معمول از یک یا چند فضاگیر که میان صفحات اسلاید و میز پرس قرار می گیرند استفاده می شود. گاهی تمامی فضای میان اسلاید و میز توسط قالب اشغال می شود و فضای لازم جهت قراردادن این فضاگیرها وجود ندارد. جهت حل این مشکل پیرامون اسلاید پرس تجهیزی به نام Slide Locking (قفل کننده اسلاید) نصب می شود. در مواقع لازم زبانه های فولادی این وسیله توسط جکهای هیدرولیک افقی داخل سوراخهایی که در کناره های اسلاید قرار تعبیه شده اند فرو می روند و از حرکت عمودی اسلاید نحت هر شرایطی جاوگیری می کنند.

ضربه گیر هیدرولیکی (Hydraulic Shock Absorber)

کاربرد این سیستم زمانی است که بخواهیم از پرس هیدرولیک جهت قالبهای برش نیز استفاده کنیم. در فرآیند برش، هنگام جدا شدن قطعه (Blank) از ورق یک شوک به مدار هیدرولیک وارد می شود که به مرور زمان به قطعات مختلف آسیب می رساند. این سیستم متشکل از دو یا چند جک و دیگر المانهای هیدرولیکی است که عملکردی شبیه به کمک فنر در اتومبیل دارد. ضربه ایجاد شده توسط این وسیله جذب شده و از آسیب رسیدن به سیستم هیدرولیک جلوگیری می شود.

سیستم کنترل

در تمامی تابلوهای فرمان از PLC استفاده می شود. بسته به کاربرد و نوع پرس انواع مختلفی از ابزار دقیق (خط کشهای الکترونیکی، اینکودرها، ترانسمیترهای فشار و دما و جریان و ... ) در سیستم کنترل وجود دارند. از نمایشگرهای LCD ، پنل های میمیک و نمایشگرهای لمسی نیز جهت ارتباط با اپراتور استفاده می شود. با هدف دسترسی آسان خریدار به قطعات یدکی و وابستگی کمتر به سازنده پرس ، PLC مورد استفاده، از معتبرترین و شناخته شده ترین برند جهانی (SIEMENS) می باشد. همچنین دیگر قطعات الکتریکی نیز از با کیفیت ترین برندها که دارای نماینده معتبر و خدمات پس از فروش در ایران هستند انتخاب می گردند.

راه اندازی و آموزش ، گارانتی 12 ماهه و ده سال خدمات پس از فروش

پس از حمل دستگاه و اعلام آمادگی خریدار ، تکنسین این شرکت جهت راه اندازی و آموزش نحوه اپراتوری و نگهداری دستگاه به محل کارخانه خریدار اعزام می شود. در صورت آماده بودن قالب و تمایل خریدار نصب و تنظیمات اولیه قالب نیز توسط تکنسین خاور پرس انجام شده پس از تولید تعدادی قطعه آزمایشی، پرس در حال کار تحویل خریدارمی شود. کلیه موارد مذکور همراه با گارانتی کلیه قطعات مکانیکی دستگاه به مدت یکسال پس از راه اندازی بدون دریافت هیچگونه هزینه ای انجام می گیرد. همچنین حداقل تا 10 سال این شرکت متعهد به ارائه خدمات پس از فروش (تأمین قطعات و اعزام سرویسکار) در قبال دریافت هزینه می باشد.

مدارک فنی

هرچند متعهد به ارائه خدمات پس از فروش به بهترین نحو به خریدار می باشیم لیکن تلاش می کنیم تا با ارائه مدارک فنی کامل و گویا از اتکای خریدار به سازنده دستگاه تا حد امکان بکاهیم. این مدارک شامل موارد زیر می باشند.
- نقشه های مونتاژی قطعات مکانیکی ، مدار الکتریکی و مدار هیدرولیک
- دستورالعملهای نحوه جابجای ، حمل ، نصب و راه اندازی ، اپراتوری و نگهداری
- لیست کد گذاری شده کلیه قطعات
- برنامه source مربوط به PLC