English
Khavar Press Machinery Manufacturer صفحه اصلی > درباره ما > مروری بر عملکرد ما
   
مروری بر عملکرد ما

1343

صنایع فلزی رقابی که بعداً به ماشین سازی رقابی و سپس به شرکت ماشین سازی خاورپرس تغییر نام داد، تاسیس شد و در رشته صنایع فلزی اداری، آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت خود را آغاز نمود.

1360

ضمن تغییر نام به ماشین سازی رقابی، فعالیت شركت از صنایع فلزی به ساخت پرسهای مكانیكی(ضربه‌ای) تغییر نمود. برخلاف دیگر سازندگان پرس در كشور كه تا آن زمان به صورت كاملاً تجربی و سنتی اقدام به ساخت پرس مكانیكی می‌نمودند، این شركت محاسبات علمی و مهندسی را مبنای كار قرار داد و موفق شد به سرعت در تولید پرسهای مكانیكی با كیفیت برتر از دیگر سازندگان پیشی گرفته، بخش اعظم نیاز كشور را تامین نماید.

1364

با هدف توسعه كمی و كیفی محصولات ضمن افزایش سرمایه در گردش نام شركت به شركت خاور پرس تغییر نمود.

1366

برای اولین بار در كشور خـاورپرس نسل جدید پرسهای مكانیكی مجهز به كلاچ و ترمز نیوماتیك را تولید و به بازار عرضه نمود كه برخلاف نسل قبلی پرسهای مكانیكی ایمنی بالای اپراتور را تامین نموده، احتمال بروز حوادث حین کار را به حداقل می رساند.

1370

به پیشنهاد مشتریان ساخت پرسهای هیدرولیك با كیفیت برتر در دستور كار این شركت قرار گرفت كه موفق شد همانند پرسهای مكانیكی به سرعت اعتماد جامعه صنعتی كشور را به خود جلب نماید.

1375

در این سال برای اولین بار در كشور پرسهای پردور High Speed همراه با تجهیزات اتوماسیون در شركت خـاورپـرس طراحی و ساخته شد.

1378

مدل بهینه شده پرسهای مكانیكی C فریم با ظرفیت 80 تن طراحی و به تولید رسید.

1380

برای اولین بار در كشور طراحی و ساخت پرسهای مكانیكی دو مرحله‌ایDouble Action در شركت خـاورپـرس با موفقیت به اجرا در آمد.

1381

بهره برداری از سایت جدید كارخانه خـاورپرس واقع در كمالشهر كرج آغاز شد. سالنهای مرتفع تولید به وسعت بیش از 15 هزار مترمربع، جرثقیلهای سقفی با قابلیت جابجایی 100 تن بار و ماشین آلات جدید نصب شده در این مجموعه، امكان ساخت انواع پرس تا ظرفیت 5000 تن را فراهم نمودند.

1382

برای اولین بار فیدرهای الكترونیكی در این شركت ساخته شد. با هدف انتقال دانش فنی، این شركت با یك كمپانی معتبر ژاپنی در ساخت پرسهای 600، 800 و 1500 تن مکانیکی (خط G2 پژو 206 ایران خودرو) مورد سفارش شركت تام ایران خودرو همكاری نمود.

1383

واحد طراحی و مهندسی این شركت به نرم افزار قدرتمند Pro Engineer مجهز شد. طراحی و ساخت پرسهای Transfer برای اولین بار در کشور انجام شد.

1387

پرسهای مکانیکی افقی با مکانیزم لینکی در این شرکت طراحی و ساخته شد.

1388

شروع قراردادهای صنایع فولاد سازی با ساخت تجهیز New Segment Soupport Frame
ساخت Ladle Turret & Lifting Arm برای صنعت فولاد

1389

طراحی و ساخت Tundish Tilting Stand و Porous Plug Removing برای صنعت فولاد